niedziela, 18 maja 2014

Inauguracja sezonu reprezentacyjnego

We wrocławskiej Hali Stulecia reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn w ramach turnieju eliminacyjnego do przyszłorocznych Mistrzostw Europy podjęła pod wodzą nowego trenera, debiutującego w tej roli - Stephane'a Antigi drużyny Łotwy, Macedonii i Słowenii . 


Ścieżkę eliminacyjną rozpoczął mecz z reprezentacją Łotwy, w którym biało-czerwoni rozgromili swoich rywali 3:0. Wielką skutecznością wykazali się przede wszystkim w elemencie zagrywki, co zaowocowało kolejną wygraną w następnym trzysetowym spotkaniu - tym razem z drużyną Macedonii. Potencjalnie najtrudniejszym przeciwnikiem miała być zajmująca 38. miejsce w rankingu FIVB Słowenia, jednak i z tą drużyną mimo lekkich kłopotów Polacy poradzili sobie wyśmienicie.


fot. s-w-o.pl


Choć po drugiej stronie siatki stanęły drużyny stosunkowo słabsze od podopiecznych Antigi, inauguracyjne spotkana zdołały odsłonić możliwości polskich siatkarzy. Sprawność każdego elementu gry potwierdzają statystyki, ale przekłada się ona również na wizualną wartość widowiska. Pozytywna prezentacja polskiej drużyny napawa optymizmem wszystkich sympatyków, działaczy i samych zawodników oczekujących na rozgrywane w Polsce Mistrzostwa Świata. Zadowala także atmosfera panująca wśród zawodników i w sztabie szkoleniowym. Dobre wrażenie robi również sam trener, z początku nie przez wszystkich przyjęty ciepło. Wszystkie te symptomy są budujące w perspektywie nadchodzących rozgrywek, ale ich efekty sprawdzą się dopiero w swoim czasie.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sezon ligowy zakończony. Nie sprostałyśmy niestety zadaniu redagowania bloga i nasza aktywność była minimalna.Mamy nadzieję ożywić jednak tę sferę naszego "internetowego życia", co nie będzie proste, ze względu na zbliżające się wakacje i sporo wyjazdów.Mimo to planujemy z większą intensywnością udzielać się w czasie przyszłego sezonu ligowego, czemu pomogą z pewnością wielorakie zmiany, nad którymi pracujemy.Za nami kilka smutnych pożegnań z rzeszowskimi zawodnikami i utrata tytułu Mistrza Polski, ale liczy się walka i nieustanna wiara, dlatego z nadzieją patrzymy w przyszłość.Teraz jednak trzeba się skupić na międzynarodowych rozgrywkach i stopniowo rozgrzewać gardła do intensywnego, godnego Polskich Kibiców wspierania naszych Mistrzów.Miejmy nadzieję, że ten sezon okaże się złotym sezonem.Tego życzymy sobie, Wam i przede wszystkim Siatkarzom.Pozdrawiamy,W & W

1 komentarz:

  1. blog jest super zapraszam do mnie :)
    http://resoviaaa1910.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń