czwartek, 20 lutego 2014

Mistrz Polski pokonany w Kędzierzynie!

ZAKSA Kędzierzyn - Koźle - Asseco Resovia Rzeszów

3 : 2
(18:25, 25:21, 25:13, 21:25, 15:13)


W meczu 22. kolejki Plusligi Asseco Resovia Rzeszów uległa na wyjeździe ZAKSIE Kędzierzyn - Koźle, tracąc jednocześnie pozycję lidera tabeli.

    Rzeszowianie rozpoczęli spotkanie na dobrym poziomie, utrzymując stałe prowadzenie. Znaczna poprawa formy widoczna była w każdym elemencie, z wyjątkiem zagrywki, która w porównaniu ze statystykami rywala wypadła tragicznie. Asem serwisowym popisał się Michał Ruciak, zdobywając dla swojej drużyny trzynasty punkt, lecz zaraz potem posłał piłkę w taśmę, doprowadzając do stanu 13:20. Ostatecznie Resovia wygrała pierwszą partię.

    Początek drugiej odsłony ponownie zdominowała drużyna gości. Przy zagrywce Łukasza Perłowskiego Rzeszowianie prowadzili 6:0 i po pięciu kolejnych akcjach zeszli przy swojej przewadze na przerwę techniczną. ZAKSA wróciła po niej widocznie odbudowana, czego pierwszym dowodem był bardzo efektowny, ciasny atak Dicka Kooya. Waleczność Kędzierzynian pomogła im najpierw doprowadzić do remisu 14:14, a potem osiągnąć przewagę. Sprzyjała temu dobra zagrywka Dicka Kooya i osłabione przyjęcie Resovii, które w efekcie pozbawiło jej zwycięstwa w tym secie.

    W trzeciej partii to gospodarze dyktowali warunki gry, gromiąc przeciwnika. Szczególnie swoimi umiejętnościami miał okazję popisać się Daniel Lewis, który wykorzystał tę szansę  w stu procentach. Brak skuteczności w bloku i obronie doprowadził do druzgocącej porażki Resovii w trzecim secie.

    Pierwszy zdobyty w kolejnej odsłonie punkt podbudował morale drużyny z Rzeszowa, która poprawiła przyjęcie i objęła prowadzenie w meczu. ZAKSA jednak nie dała się uśpić i podjęła walkę, szczególnie widoczną w końcówce seta. Zafundowała Rzeszowianom mały horror, ci jednak zachowali zimną krew, przedłużając tym samym szansę na zwycięstwo.

    W tie-breaku byliśmy świadkami zaciętej walki "punkt za punkt", której stan zmieniła się dopiero po asie serwisowym Dawida Konarskiego. Dwupunktowa przewaga stopniała jednak bardzo szybko za sprawą pomyłek gości. Od tej pory drużyna z Kędzierzyna - Koźla zacięcie "kroczyła" po zwycięstwo.

    Nagrodę MVP otrzymał Dominik Witczak, atakujący ZAKSY, który przez cały mecz był jasną postacią w Kędzierzyńskich szeregach. Oprócz niego na uznanie zasługują także Dick Kooy i Daniel Lewis, którzy wykonali wiele skutecznych i efektownych akcji. Widocznego lidera nie można było jednak dostrzec w drużynie Resovii. Jej grę starali się mocno napędzać Dawid Konarski i Peter Veres, ale brak skutecznego przyjęcia, błędy w zagrywce i nieskuteczność bloku pozbawiły Rzeszowian szansy na zdobycie 3 punktów.

źródło: błękitna.tv

Weronika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz